Duszone małże w warzywach i białym winie – sposób na idealną randkę

Redakcja

17 listopada, 2023
Jest to bardzo prosty i szybki w wykonaniu przepis, który doskonale nadaje się na posiłek w środku tygodnia, ponieważ jego przygotowanie nie zajmuje dużo czasu. Można go przyrządzić z dowolnego rodzaju świeżych lub mrożonych małży, a tę samą metodę można zastosować do innych rodzajów owoców morza, takich jak mule, przegrzebki, a nawet krewetki.

Duszone małże w warzywach i białym winie – praktyczny przepis

Najpierw należy pokroić warzywa (ziemniaki, marchew, cebulę itp.) i czosnek, a następnie włożyć czosnek do garnka z olejem roślinnym. Następnie dodaj sól i pieprz, włóż małże do garnka, zalej je białym winem i przykryj pokrywką. Dusić małże przez około 10-15 minut, następnie przełożyć do miski i podawać ze świeżym pieczywem czosnkowym i kieliszkiem białego wina. To danie jest niezwykle łatwe do przyrządzenia i bardzo zdrowe. Doskonale nadaje się na rodzinny obiad lub romantyczną randkę. Najlepsze w tym przepisie jest to, że składniki można zmieniać w zależności od upodobań i tego, co akurat mamy w domu. Duszone małże są bardzo łatwe do przyrządzenia i wymagają jedynie kilku minut czasu oraz zakupienia składników.

Czy owoce morza są zdrowe?

Owoce morza to jeden z najbardziej pożywnych pokarmów, jakie można jeść. Są doskonałym źródłem białka, kwasów tłuszczowych omega-3 oraz wielu minerałów i witamin, takich jak witamina D. Jest jednak jedno zastrzeżenie: rtęć. Rtęć jest metalem, który występuje naturalnie w środowisku, ale jest również uwalniana przez elektrownie węglowe i inne rodzaje działalności przemysłowej. Kiedy opada na ziemię, dostaje się do naszych zasobów wodnych, gdzie przekształca się w rtęć metylową. Ta forma rtęci jest bardzo toksyczna i trafia do owoców morza, gdzie się kumuluje. Jeśli jesz dużo owoców morza, prawdopodobnie w Twojej diecie znajduje się pewna ilość rtęci. Ile to za dużo? Zalecane maksymalne spożycie rtęci jest zerowe, dlatego najlepiej jest unikać dużych ilości niektórych rodzajów owoców morza, jeśli jesteś w ciąży.

Polecane: