Zielone zdrowie, czyli sok ze szpinakiem

przez Monika w dniu 22 września 2015 · 0 odpowiedzi

sok ze szpinakiem3 Żywieniowa wariatka we wrześniu trafiła kumulację. Martyna kaszle jak stary gruźlik, Iras się potłukł na rowerowym wypadzie w góry, a Majka w gipsie - silne skręcenie stawu skokowego. To znaczy już ma zdjęty, bo… go złamała!

Dla Majeczki to drobiazg. Tak właśnie zaczęła edukację w I klasie. Teraz będzie chodziła przez miesiąc w ortezie, ale niech mi ktoś podpowie co zrobić, żeby do bardzo żywej siedmiolatki dotarło, że nie powinna przez najbliższy miesiąc zbytnio się wyginać i nadużywać stawów?

Nie pozostało mi nic innego, jak dla uspokojenia policzyć do miliona, zrobić sobie dobry soczek i się zrelaksować w pozycji kwiatu lotosu. No dobra, w pozycji kwiatu kapusty. Ommmmm

Bardzo przepyszny skład soku ułowiłam (choć oczywiście ciut zmodyfikowałam) u Davida „Avokado” Wolfe’a. Jednym ze składników jest szpinak, a możliwość wyciskania soku z zielonych liści jest chyba jedną z najważniejszych zalet wyciskarek ślimakowych. W żaden inny sposób nie da się „wyciągnąć” wszystkich dobroci i chlorofilu zawartych w liściach, żeby to przyswoić. Bo liście zeżarte to też błonnik, więc dość szybko przelatują przez jelita. Polecam!

Zielony sok ze szpinakiem

sok ze szpinakiemKto próbował, ten wie, że czysty zielony sok z liści jest baaardzo intensywny w smaku. Można go w czystej postaci traktować jak lekarstwo spożywane łyżką, z obowiązkowym dreszczykiem po przełknięciu. Dlatego zwykle lepiej łączyć te soki z owocami i w ogóle aromatycznymi składnikami.

- 3 duże garście szpinaku

- 3 jabłka

- mały zielony ogórek (szklarniowy, jeśli taki malusi jak do kiszenia, to 2-3)

- dojrzały banan, który świetnie zagęści sok i go osłodzi

- imbir, 1 cm korzenia grubego jak kciuk

Całe towarzystwo przepuszczamy tradycyjnie przez wyciskarkę. Ja używam Hurom HH 2G - powody, dla których dokonałam takiego wyboru, a także inne przepisy na soki, znajdziecie tutaj.

Sklep internetowy znajdziecie tutaj - warto zajrzeć, bo mają też sporo innych ciekawych produktów. 

sok ze szpinakiem4

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: