Sok ananasowo pietruszkowy

przez Monika w dniu 5 listopada 2015 · 2 odpowiedzi

sok ananasowy5- Napiórkowska, Kaliszan, Kaczmarczyk, Nowak… – Martyna ma to chyba w genach. Podczas spaceru 1 listopada na cmentarzu potykała się co chwilę, bo ważniejsze było odczytywanie nazwisk z nagrobków. Dosłownie jakbym widziała siebie lat temu X ;-)

- O! jakie dziwne nazwisko!

- Jakie? – zapytałam.

- Awe (piszę jak słyszałam) Awe Maria.

No i spróbuj człowieku utrzymać powagę! Lepiej nie będę się zagłębiać w temat chichotania na cmentarzu oraz min innych odwiedzających groby bliskich i przeskoczę szybko na ananasa…

Sok ananasowo pietruszkowy

sok ananasowyJeszcze z jabłkiem, które jednak jest tak banalnym dodatkiem, bazą, że w tytułach nie wymieniam. Taki skład na sok podpowiedziała mi koleżanka z niedoczynnością tarczycy (B… pozdrawiam!), której pomagał na obrzęki i zatrzymanie wody w organizmie. Do tego ananas ma ciekawa grupę enzymów, niepopularnych w pożywieniu, a przydatnych bardzo. Wspomaga odchudzanie (przyspiesza przemianę materii!), walczy ze stanami zapalnymi, wspomaga trawienie, zmniejsza ilość śluzu i łagodzi kaszel, a więc przyda się w infekcjach. O pietruszce już tłukłam wielokrotnie, więc o zielonej bombie żelaza nie będę tym razem przynudzać.

 Generalnie ananas świetnie się komponuje w sokach wyciskanych - nadaje im oryginalny aromat, łagodzi gorzki smak innych dodatków. Z pietruszką komponuje się genialnie!

  sok ananasowy2- 1 ananas

- 4-5 jabłek

- 1-2 pęczki pietruszki (pęczki bywają bardzo różne, umówmy się, że chodzi o ilość mniej więcej 1,5  z takich cienkich pęczków pakowanych w celofan)

Obieramy ananasa. Ja w tym celu chwytam go za pióropusz i z góry na dół odkrawam dużym ostrym nożem boki raz przy razie. Na koniec odcinam spód i wierzch. Kroimy na kawałki. Umyte jabłka kroimy z kolei wraz ze skórką. Pietruszkę ciut rozszarpujemy na mniejsze kawałki. Całość wędruje do wyciskarki, najlepiej naprzemiennie.

Znikajcie obrzęki! Wracajcie moje nienadęte powieki sprzed niedoczynności tarczycy! 

Do robienia soków używam sympatycznego Koreańczyka – link do sklepu tutaj. 

Natomiast wszystkie przepisy na soki znajdziecie w zakładce – „wyciskarka”. Jest w górnym menu bloga. Smacznego! I zdrowego!

sok ananasowy3

sok ananasowy4

{ 2 odpowiedzi… przeczytaj je poniżejdodaj jeden komentarz }

hajduczek Listopad 7, 2015 o 1:42 am

Wspaniały sok, na pewno bardzo smaczny, fantastyczne właściwości. Ale co zrobić, gdy się nie ma wyciskarki? Może dobrze zmiksowany koktajl dałby radę?

Odpowiedz

Monika Listopad 7, 2015 o 5:05 pm

Oczywiście. Co prawda wchłonie sie mniej tych cennych substancji, bo błonnik częśc dość szybko wymiecie, ale na pewno wiele i tak zyskujemy:-) Bez wyciskarki można te moje przepisy traktować jak propozycje zestawów smakowych do dowolnego wykorzystania – w zależności od potrzeb;-)

Odpowiedz

Zostaw Komentarz

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: