Menu sylwestrowe

przez Monika w dniu 31 grudnia 2014 · 0 odpowiedzi

Im większy mróz na zewnątrz, tym bardziej ja już wizualizuję sobie wakacje. Bez przesady oczywiście, żeby nie wypalić do pracy rano z plecakiem i w traperkach na nogach, albo na spacer do puszczy w bikini. Ale tęsknię. Bardzo. Bez szkody dla wizerunku lub ciepłoty ciała można sprowadzić wakacje do domu, układając menu z potraw z cieplejszych regionów. I tak będę jadła dziś i w najbliższych dniach. Uwalę się przed kominkiem, zamknę oczy i będę sobie wyobrażała, że właśnie się prażę na Sycylii.

Doskonałe pieczarki zapiekane z ricottą. Doskonałe! Idealne na sylwestrową zabawę – wrzucamy do paszczy i tańczymy dalej.

pieczarki z ricottą1

Gdyby ktoś wolał inny niż śródziemnomorski kierunek wakacyjnych tęsknot i smaków, to polecam springrollsy! Odrobina Azji na Sylwestra, bo jaki Sylwester, taki cały rok!;-)

springrollsy3

Zawijańce są bardzo efektowne i pyszne nie tylko w wersji surowej. Sajgonki. Polecam!sajgonki 2

Jarmuż zapiekany z serem i orzechami - ekspresowe wykonanie, rewelacyjny efekt. Zawsze będzie mi się kojarzył z noworocznymi postanowieniami… ;-) jarmuż zapiekany z serem

Na deser dość mocno „zakrapiane” tiramisu. Uwaga, ono nie jest w wersji light…;-)

tiramisu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Albo może lepiej (dla zdrowia i figury) tort czekoladowy z awokado. Dla wielbicieli tego owocu… zwanego warzywem;-) Gdybym nawet o drugiej w nocy zadzwoniła do mojej mamy, że właśnie jest gotowy, to mam jak w banku, że Krystyna przyjedzie!

wege tort czekoladowy z awokado2

Wszystkiego najsmaczniejszego i najzdrowszego w Nowym Roku życzy chilifiga! :-)

 

 

 

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: