Koktajle owocowe bez nabiału

przez Monika w dniu 19 lipca 2016 · 0 odpowiedzi

koktajl truskwawka  Wiecie za co kocham wakacje? Za to, że podczas szwędania się po Polsce można znaleźć pyszne pamiątki. Ja notorycznie taszczę do domu miody ze znalezionych po drodze pasiek. Raz – dla matki Krystyny, która miody pochłania w ilościach skandalicznych. Bo lubi. Dwa - dla nas, żeby żądze słodkości u dzieci zaspokajać właśnie rozmaitymi deserami z dodatkiem miodu.  Ostatnio na babskim wypadzie koleżanka naprowadziła nas na miód z wiśniowego sadu i mniszkowy. Absolutny odjazd!

Przydał się zapas - dodawałam ostatnio miód do zmiksowanych truskawek, które zamrażam w ilościach hurtowych (pełna szuflada kubeczków w zamrażarce - zamiast lodów), a także do koktajli owocowych. A ponieważ koktajle moje laski potrafią pochłaniać hektolitrami, to staram się je robić w wersji bez nabiału, dość lekkie.

Koktajle owocowe

koktajl truskwawka1Czasem do owoców dodaję banana i (w celu rozcieńczenia) wodę. Czasem robię koktajle rzadsze, do napicia się, z dodatkiem mleka ryżowego lub migdałowego (to niestety zwykle słodzone, bo jak nie jest słodzone, to jest solone, co w kontekście koktajli niebyt…). Albo mleko kokosowe. Ale miodem właśnie można nieźle podrasować smak.

Jakie koktajle lubicie najbardziej? Ja właśnie truskawkowy (kończy się sezon! Chlip! Chlip!) i z czarnej porzeczki, ale tenże obowiązkowo z wanilią!

Nie, nie podam proporcji. Niech powyższe podpowiedzi na dodatki do koktajlu zamiast kefiru czy jogurtu wystarczą. Zresztą, przecież to łatwe, a w dodatku fakt, że owoce owocom nierówne (zależy czy wykręcają język od kwaśności czy słodyczy), dlatego bawcie się bosko kombinowaniem. I załapcie się koniecznie na ostatnie truskawki w sezonie. Są najpyszniejsze! 

koktajl truskwawka2

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: