Kawa amarello a kobieta skunks

przez Natasza w dniu 11 grudnia 2012 · 7 odpowiedzi

likier morelowy

Są potrawy, które już zawsze będą kojarzyć się z pewnymi wydarzeniami w naszym życiu. Kawa amarello. Za każdym razem kiedy ją przygotowuję (a zimą smakuje bajkowo!) przypomina mi się kobieta skunks…

likier morelowy

Likier morelowy dodajemy do kawy i tak powstaje amarello

Bylo to jakieś dwa lata temu, kiedy wydawało mi się jeszcze, że ćwiczenia na siłowni są absolutnie niezbędne, by utrzymać zgrabną sylwetkę i nie dać obwisnąć poszczególnym częściom ciała. Dość szybko straciłam ten zapał, a karnet na wszelki wypadek wyprałam – oczywiście przypadkowo. Dwa lata temu doszłam jednak do szokującego wniosku, że niektóre kobiety są zaskakująco niekobiece i to na własne życzenie. Jak już wspominałam – w ramach powstrzymywania się od ostatecznego sflaczenia zapisałam się dwa razy w tygodniu na fitness. Krótko przez zajęciami pojawiła się w szatni kobieta cuchnąca niczym niedomyty ryś. Ja wiem, że nie zawsze dajemy radę ze wszystkim, ale pewnych rzeczy (jak np. mycia) nie należy całkowicie ignorować. Kobieta owa zrzuciła swoje przepocone ciuchy, następnie

SPSIKAŁA PACHY

dezodorantem (kwiat lotosu pomieszał się z potem, a pot to m.in. sole, tłuszcze, mocznik i kwas mlekowy) i przebrała w odzież sportową. Tak „odświeżona” pognała na salę, a ja za nią próbując omijać jej zapach, od którego spuchł mi nos. Podczas zajęć pot zaczął wydzielać się ze zdwojoną siłą (co jest w sumie naturalne, ale w tym przypadku bolało), a salę wypełniły sfermentowane bakterie wypełzające z różnych zakamarków jej ciała w ilościach zastraszających. Jedynym plusem było to, że skakałam na materacu niczym dobrze napompowana piłka, bo wydawało mi się, że im wyżej, tym mniej śmierdzi. Po 45 minutach, zielona na twarzy dowlokłam się do szatni, a za mną kobieta ryś. Babsztyl zdjął odzież sportową i popsikał ciuchy (to pewnie miało zastąpić pranie), psiknął też do adidasów, a następnie na spoconą twarz nałożył krem!!!

Oniemiałam

Ja rozumiem, że współczesna kobieta jest zabiegana i redukuje pewne czynności do minimum, ale absolutnie nie wolno doprowadzać się do stanu fitnessowej skunksicy! W ramach odreagowania wygrzebałam w mądrej włoskiej księdze o pysznościach do picia, przepis na kawę amarello, nieco grzeszną w swej kaloryczności, ale co tam. Lepsza gruba dupa, niż brudna.

Amarello

pół szklanki mleka
75g likieru morelowego
250 g kremówki
filiżanka espresso
Mleko zagotować z 1/4 l kremówki, odstawić z ognia, dodać kawę i mieszać, dopóki się nie rozpuści. Dodać 75g likieru morelowego, posypać niewielką ilością kawy rozpuszczalnej. Amarello to po włosku nazwa moreli, stąd nazwa napoju. Można z powodzeniem zastosować likier morelowy lub mirabelkowy (w Niemczech znalazłam na półkach supermarketu Marillienlikör). Pachnie bardzo intensywnie i pozwala zapomnieć o kobiecie skunksie.

Ot, skojarzenia :-)

{ 7 odpowiedzi… przeczytaj je poniżejdodaj jeden komentarz }

Maciek Grudzień 11, 2012 o 3:16 pm

Zachęcony przez Monikę, zostawiam i tu komentarz z fejsa:

Jak pachnie niedomyty ryś, bo nie wąchałem?

Śmieszna sprawa z tymi likierami włoskimi, amarello taki podobny do amaretto, zwłaszcza w pisowni, a całkiem z czego innego robiony.

Odpowiedz

Natasza Grudzień 11, 2012 o 6:45 pm

Pachnie znacznie gorzej niż ryś zwykły. Natrętnie i penetrująco.

Odpowiedz

Dorota Grudzień 11, 2012 o 4:04 pm

No nie, jednak kawa zbyt grzeszna w swej kaloryczności.
Tego nawet kobieta- ryś nie może usprawiedliwić !
Ale historia trzyma w napięciu. Niemal czułam, fuj nie chce mi się nawet wyobrażać…

Odpowiedz

Natasza Grudzień 11, 2012 o 6:44 pm

Myślę, że jednokrotne wypicie tej kawy jest jak najbardziej dozwolone! Gorzej, jak zasmakuje…. :-)

Odpowiedz

Marta Styczeń 29, 2013 o 10:44 pm

Posikałyśmy się tu z mamą ze śmiechu (prawie). Idę się umyć ;)

Odpowiedz

Natasza Styczeń 29, 2013 o 10:45 pm

Mycie jest ważne. Choć może starczy powtykać w siebie goździki :-)

Odpowiedz

Marta Styczeń 29, 2013 o 10:50 pm

dobre, dobre :D

Odpowiedz

Zostaw Komentarz

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: