Kapusta z pieczarkami i ostropestem, idealna na święta!

przez Monika w dniu 20 grudnia 2015 · 0 odpowiedzi

kapusta z ostropestem3Pierwszy raz byłam na grzybach, gdy miałam 13 miesięcy. Potem co roku. Zawsze! Przynajmniej raz, najczęściej ładnych kilka grzybobrań na sezon. Pobudki o 4.00 rano i wyjazd autobusem typu „ogórek”, z prowiantem na cały dzień i dziwnie chichoczącymi tatusiami, popijającymi ukradkiem jakiś syrop na gardło.

W związku z przeprowadzką w okolicę puszczy to przede wszystkim relaksujące grzybobranie trzymało mnie przy zdrowych zmysłach, gdy kończyło się lato. Takie umysłowe spa z kozikiem i w kaloszach.

W tym roku nic! Ani jednego. Zero. Ani nawet zajączka. Kupnych prawdziwków do kapusty nie użyję, bo wigilijna kapucha powinna być postna, bezmięsna. Więc wykombinowałam. Coś zupełnie innego, ale ostropest daje świetny smak i testy wypadły baaardzo pomyślnie.

Kapusta z pieczarkami i ostropestem

Ostropest idealny na święta, bo usprawnia pracę wątroby. Zatem do dzieła!

- 1 kg kapusty kiszonej (nie kwaszonej jakimkolwiek kwasem, ale kiszonej!) 

- 0,5 kg pieczarek

- 2 płaskie łyżki mielonego ostropestu plamistego

- 1 liść laurowy

- 3-5 kulek ziela angielskiego

- łycha oleju kokosowego

- 3 wielgachne ząbki czosnku

- czarny pieprz i do smaku

Połówki ząbków czosnku wrzucamy na rozgrzany olej wraz z pokrojonymi pieczarkami. Podgrzewamy, dusimy. lekko solimy. Dorzucamy kapustę, ostropest i przyprawy. Dusimy ok. 1 godzinkę. Spróbujcie, jeśli kapusta jest mało wyrazista w smaku, to można jej ciut dopieprzyć;-) Smacznego!

Monika

kapusta z ostropestem

kapusta z ostropestem2

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: